Lisovanie hrozna

Vinárske potreby - Sortiment - Technológie - Lisovanie hrozna

Pneumatické lisy – správne riešenie pre vynikajúci mušt!

Lis na hrozno Bucher XPert

Pneumatický lis Bucher XPert (výrobca Bucher Vaslin) je perfektne prispôsobený na lisovanie celého hrozna, rmutu alebo výberov najvyššej kvality určených na vinifikáciu. Kompaktné a jednoduché použitie ho predurčuje na použitie v akomkoľvek type vinárstva. Podrobný opis a technické informácie si môžete stiahnuť vo formáte pdf.

celý článok

Lis na hrozno Bucher XPlus

Pneumatický lis Bucher XPlus (výrobca Bucher Vaslin) s uzavretým lisovacím košom má vysokú účinnosť lisovania vďaka kvalitnej membráne a veľkej lisovacej ploche. Ponúka niekoľko programov (aický, sekvenčný, program Organ) na jednoduchú a úplnú kontrolu nad lisovaním. Podrobný opis a technické informácie si môžete stiahnuť vo formáte pdf.

celý článok

Lis na hrozno Bucher XPro

Pneumatický lis Bucher XPro (výrobca Bucher Vaslin) je perfektne prispôsobený na lisovanie celého hrozna, rmutu alebo výberov najvyššej kvality určených na vinifikáciu. Kompaktné a jednoduché použitie ho predurčuje na použitie v akomkoľvek type vinárstva. Podrobný opis a technické informácie si môžete stiahnuť vo formáte pdf.

celý článok

Lis na hrozno Sutter EPC

Výnimočný svojím výkonom: šetrné lisovanie, veľká lisovacia plocha a jednoduché čistenie sú hlavnými prednosťami tohto lisu s polouzavretým košom. Sutter EPC (výrobca Bucher Vaslin)  je špecificky prispôsobený na rýchlu extrakciu hroznovej šťavy. Podrobný opis a technické informácie si môžete stiahnuť vo formáte pdf.

celý článok

Lis na hrozno Techno-Press

Lisovanie na lise Techno-Press (výrobca "Industrie Fracchiolla S.p.A.") je mimoriadne šetrné. Prebieha za nízkeho tlaku, vďaka čomu mušt obsahuje len veľmi nízky podiel kalov a trieslovín. Lis sa plní cez obdĺžnikové dvere alebo axiálne. Lisovacia membrána je vodotesná. Získaný mušt vyteká odtokovými kanálikmi a zhromažďuje sa v zbernej nádobe umiestnenej pod lisom. Po ukončení lisovania sa matoliny vyprázdňujú cez veľké dvere. Podrobný opis a technické informácie si môžete stiahnuť vo formáte pdf.

celý článok

Program ORGAN

Organ je jednoducho programovateľný systém určený pre pneumatické lisy Bucher XPlus a XPert (výrobca Bucher Vaslin). Do maximálnej miery eliminuje  ľudský faktor pri lisovaní. Podrobný opis si môžete stiahnuť vo formáte pdf.

celý článok